Czy dermokosmetyki Cutis można stosować na twarz? – tak, są to kosmetyki do pielęgnacji i aktywnej regeneracji skóry całego ciała, można je stosować na twarz.

Czy produkty Cutis można stosować u dzieci? – tak, można je używać u dzieci od trzeciego roku życia

Czy preparaty Cutis mogą być używane przez kobiety w ciąży i karmiące piersią? – Wszystkie produkty z serii Cutis: Cutis Ł krem konopny 20%, Cutis Ł maść konopna 20%, Cutis Ł bioaktywny szampon konopny, Cutis E krem konopny 17%, Cutis E maść konopna 17%, Cutis P szampon przeciwłupieżowy poddane zostały badaniom toksykologicznym składników wyrobu kosmetycznego.

W przypadku każdego z przebadanych kosmetyków, opinia toksykologiczna jest pozytywna. Zastosowane w produktach surowce mają odpowiedni profil toksykologiczny oraz dermatologiczny i mogą być wykorzystywane w produktach kosmetycznych przeznaczonych do stosowania przez kobiety w ciąży i kobiety w trakcie karmienia piersią.

W związku z tym produkty Cutis są przeznaczone dla kobiet w ciąży i kobiet karmiących piersią.

Czemu kosmetyki Cutis mają taki specyficzny zapach? -  Specyficzny zapach pochodzi od naturalnych składników, głównie oleju konopnego.

Dlaczego opakowania Cutis nie są zapełnione do końca? – Produkty pakowane są w opakowania większe w stosunku do deklarowanej objętości. Chodzi o zminimalizowanie ryzyka uszkodzenia opakowania. Pusta przestrzeń zapewnia w pewnym sensie, większą amortyzację produktu, nie ma takiego ciśnienia, przez co jest zmniejszone ryzyko, że produkt wypłynie.

Czy skoro kosmetyki Cutis mają taki żółtawy kolor to czy znaczy, że są zepsute? – Cutis nie zawierają chemicznych składników, które by je „wybielały”. Są to produkty jak najbardziej naturalne i kolor jest efektem naturalnych składników zastosowanych w formułach.

Czy po kosmetykach Cutis dzieci lepiej śpią? - Tak, ale nie ze względu na „konopie”. Cutis łagodzą stany zapalne i niwelują świąd skóry, koją podrażnienia. Dzieci nie czują dyskomfortu, nic je nie swędzi więc śpią lepiej.

Czy preparaty Cutis można stosować jeśli nie masz łuszczycy? - Oczywiście że można, pielęgnacja skóry łuszczycowej stanowi ogromne wyzwanie, z którym nasze produkty dają sobie radę, dlatego tym bardziej poradzą sobie przy skórze podrażnionej/przesuszonej.

Czy Cutis są z TYCH konopi? Produkty są z konopi siewnych, pozbawionych THC czyli środków psychoaktywnych. Są bezpieczne do stosowania nawet u dzieci i kobiet w ciąży/ karmiących piersią.