Składnik miesiąca - Masło Shea

Składnik miesiąca - Masło Shea

Masło shea, znane również jako masło karite, to jedno z tych naturalnych skarbów, której wszechstronność i korzyści dla skóry zdają się nie mieć końca. Pochodzące z Afryki Zachodniej, szczególnie z regionu Sahelu, masło shea jest nie tylko popularnym składnikiem kosmetyków, ale także cenionym produktem o szerokich zastosowaniach w codziennej pielęgnacji.

Spis treści:

1.        Skąd pochodzi

2.        Skład

3.        Korzyści

4.        Zastosowanie w kosmetykach Cutis

 

1.        Skąd pochodzi?

Historia masła shea sięga daleko wstecz, a jego tradycyjna produkcja była przez wieki praktykowana przez społeczności afrykańskie. Nazywane "drzewem życia" dla wielu afrykańskich ludów, drzewo shea (Vitellaria paradoxa) dostarcza nie tylko cennego owocu, z którego pozyskuje się masło, ale również drewna, leków i innych materiałów.

Tradycyjna metoda wytwarzania masła shea zaczyna się od zbierania owoców drzewa shea. Następnie owoce są parzone, a nasiona suszone, mielone i gotowane, aż do uzyskania gęstej, kremowej substancji, którą znamy jako masło shea.

2.        Skład

Masło shea jest bogate w niezbędne kwasy tłuszczowe, takie jak kwas oleinowy, stearynowy, linolowy i palmitowy. Posiada również naturalne witaminy, w tym witaminę A i E, które odgrywają kluczową rolę w utrzymaniu zdrowia skóry.

 

3.        Korzyści

  • Nawilżenie i odżywienie - dzięki swoim właściwościom nawilżającym i odżywczym, masło shea doskonale sprawdza się w pielęgnacji suchej, spierzchniętej skóry
  • Łagodzenie zapaleń i podrażnień – przez swoje właściwości przeciwzapalne, masło shea może pomóc w łagodzeniu podrażnień skóry, jej chorób i zaostrzonych stanów.
  • Regeneracja i wzmacnianie - pomaga w odbudowie warstwy lipidowej skóry, co przyczynia się do poprawy jej elastyczności i wygładzenia. Regularne stosowanie może również pomóc w redukcji widoczności drobnych linii i zmarszczek.
  • Ochrona przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi - dzięki swojej gęstej konsystencji, masło shea działa jak naturalna bariera ochronna, pomagając chronić skórę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi

 

4.        Zastosowanie w kosmetykach Cutis

Masło shea stało się niezastąpionym składnikiem w wielu naszych produktach do pielęgnacji. Jego wszechstronne właściwości sprawiają, że jest odpowiednie dla wszystkich typów skóry, od suchej i wrażliwej po tłustą i trądzikową a także te najbardziej wymagające. Znajdziesz je m.in.:

Maść Ł

Krem Ł

Maść E

MINI balsam

MINI Egzema

Udostępnij